Skip to content Skip to footer

Ciekawa funkcja Google Analytics, czyli cele inteligentne

Prowadzenie własnej strony w internecie to ogrom pracy od strony technicznej. Dzisiaj w sieci działa tak wiele stron, że wybicie się ze swoją własną wymaga naprawdę sporo zachodu i inwestycji w promocje. Na bieżąco trzeba też analizować statystyki stron, między innymi dzięki narzędziu jakim jest Google Analytics.

Cele inteligentne w Google Analytics

Od jakiegoś czasu w Google Analytics dostępna jest nowa funkcja, która może być szeroko wykorzystywana między innymi poprzez tworzenie bardziej dopasowanych reklam w Google AdWords. Dzięki wyświetlaniu reklam z Google AdWords na swoich własnych stronach internetowych, na przykład na blogach, można zarabiać. Google AdWords to również sposób na dotarcie ze swoją ofertą do innych klientów. Wyskakujące w otwartych kartach okienka prowadzą do sklepów internetowych, generują często naprawdę spory dochód dla właścicieli witryn. Cele inteligentna w Google Analytics to funkcja pozwalająca na optymalizację tej sfery. Po połączeniu Google Analytics z Google AdWords, inteligenty cel Google Analytics analizuje bardzo wiele różnych danych dotyczących ruchu w witrynach.

Do czego potrzebny jest inteligentny cel Google Analytics?

Funkcja, jaką są Cele inteligentne w Google Analytics przyda się tak naprawdę każdemu, kto między innymi za pomocą reklam AdWords chce zarabiać lub lepiej promować swoją własną witrynę w internecie. To właśnie dzięki bardziej szczegółowej analizie danych dotyczących ruchu na stronie, które wyniknęły z kliknięcia reklamy AdWords, można wprowadzić sporo optymalizacji. Wszystko to dzieje się oczywiście automatycznie, bo cele inteligentne w Google Analytics po przeanalizowaniu odpowiednie liczby danych, niejako samoistnie wprowadzają usprawnienia. Trzeba tylko pamiętać o połączeniu obydwu kont, a także mieć odpowiednią liczbę kliknięć w okienka reklam AdWords. Jeżeli będzie ich zbyt mało, w skali miesiąca mniej niż 500, opcja cele inteligentne nie będzie mogła być aktywowana w danym miesiącu. To zatem narzędzia dla przeciętnego właściciela sklepu internetowego, lub właściciela stron, które generują raczej średni ruch oraz nie do końca wysoką konwersję. Cele inteligentne mają jednak poprawić pewne parametry, a to wszystko przy użyciu tak naprawdę darmowych narzędzi Google Analytics, które każdego dnia zbierają i przetwarzają dosłownie setki różnych statystyk i danych.

Leave a comment