Skip to content Skip to footer

Jak szybko wysłać paczkę?

W dobie sprzedaży internetowej i portali aukcyjnych wysyłanie paczek to standard. Sporo osób ma jednak kłopot, gdy musi nadać przesyłkę. Jak to zrobić?

Spakuj paczkę

Pierwszym krokiem jest oczywiście pakowanie przesyłki. W tym celu stosowane są najczęściej koperty bąbelkowe (w przypadku niedużych przedmiotów) lub po prostu pudełka (jeśli dana rzecz jest większych wymiarów). Ważne, aby paczka była bezpieczna, a przedmiot nie zniszczył się ani nie wydostał na zewnątrz. Dla zmniejszenia ryzyka warto wykorzystać taśmy, folie bąbelkowe i styropian. Wypełniacze stanowią amortyzację i zabezpieczenie delikatnej rzeczy np. w razie upadku czy uderzenia. Jeśli ten krok masz za sobą, wybierz usługodawcę. W naszym kraju działa sporo firm, jednak kurier DPD wyróżnia się, jeśli chodzi o koszt i jakość usług. Poza tym przesyłki DPD ekspresowo trafiają do miejsca docelowego i są objęte ubezpieczeniem.

Zamów kuriera DPD

Przesyłki kurierskie DPD to bardzo proste, tanie i nieskomplikowane rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Aby skorzystać z usługi, wystarczy odwiedzić stronę firmy i wybrać opcję „zamów kuriera dpd online”. Sam proces nie trwa długo – trzeba jedynie wypełnić formularz, wpisując odpowiednie dane i informacje (czyli m.in. adresy nadawcy oraz odbiorcy). Warto dodać, że przesyłki kurierskie DPD mogą mieć zarówno standardowe, jak i niestandardowe wymiary czy kształty. Podanie informacji w tym zakresie powoduje wycenę paczki, dzięki czemu klient wie, ile będzie musiał zapłacić. Oczywiście istnieje również możliwość wyboru wysyłki za pobraniem. Poza zamawianiem kuriera DPD można również skorzystać z tzw. punktów „pickup”, czyli miejsc, w których osobiście nadaje się i odbiera przesyłki.

Zlokalizuj paczkę

Jeśli po wysłaniu przesyłki chcemy dowiedzieć się, czy kurier DPD dostarczył ją w odpowiednie miejsce, mamy szansę to sprawdzić, na dodatek w bardzo łatwy sposób. Firma proponuje klientom usługę SMS, która dotyczy monitorowania paczki. Aby z niej skorzystać, wystarczy podać numer nadania. Przesyłki kurierskie DPD można więc śledzić w dowolnej chwili, aby mieć świadomość, gdzie aktualnie się znajdują i kiedy orientacyjnie mogą dotrzeć na miejsce. Dodatkowo usługi DPD dają również możliwość SMS-owego potwierdzenia nadania i dostarczenia paczki.

Leave a comment