Skip to content Skip to footer

Co to jest altium designer i dlaczego warto to wykupić?

Z roku na rok powstaje coraz więcej firm produkujących elektronikę. Coraz bardziej zaawansowane mechanizmy ułatwiają codziennie zajęcia, a tym samym cieszą się popularnością i odnoszą zyski. Produkcja często jest skomplikowanym procesem, który odbywa się wieloetapowo, a także wymaga solidnego rozplanowania w czasie. Nowoczesne narzędzia ułatwiają i przyspieszają pracę.

Co to jest altium designer?

Altium designer to jeden z zaawansowanych programów oferujący szereg ułatwień do projektowania elektroniki. Jest stale wspierany, a z każdą kolejną aktualizacją pojawiają się nowe, przydatne funkcje. Wykorzystywany jest między innymi do realizowania projektów PCB czy FPGA. Przydatne jest również używanie altium designer viewer, który pozwala na generowanie specjalistycznych raportów czy rysunków montażowych – darmowa licencja dla subskrybentów trwa rok. To narzędzie wykorzystywane jest zarówno przez profesjonalistów oraz samouków, a samo oprogramowanie przydatne jest także studentom.

Dlaczego warto to kupić?

Oprogramowanie często używane jest przez duże firmy, a dzięki różnym typom licencji, można je dostosować do swoich potrzeb. Altium license server oferuje licencje przypisane do konkretnego komputera w firmie, a także ważne czasowo, co pozwala na efektywne wykorzystanie go w pracy. Zwiększenie wydajności, a także znaczne ułatwienie pracy to główne zalety, jednak wadą jest niewątpliwie wysoka cena. Oprogramowanie na pierwszy rzut oka jest skomplikowane, jednak coraz częściej można spotkać oferty specjalnych szkoleń, które pozwalają na lepsze poznanie wszystkich funkcji programu, można znaleźć nawet bezpłatne tutoriale w Internecie, które w mniejszym stopniu pokazują dodatkowe funkcje czy nowo dodane funkcje. Ważne jest także podkreślenie aktywnego wsparcia technicznego prowadzonego przez producenta, a także szereg dodatków usprawniających pracę jak na przykład system zarządzana danymi projektowymi.

Altium designer viewer to unikalny program przeznaczony do projektowania elektroniki, pozwalający na ulepszenie wyników pracy oraz ułatwienie skomplikowanych procesów jakie zachodzą w trakcie projektowania. Dzięki używaniu altium license server możliwe jest używanie programu w całej firmie, rozdzielając poszczególne licencje między pracowników dzięki działaniu w sieci lokalnej.

Leave a comment