Skip to content Skip to footer

Dla kogo są uprawnienia sep?

Praca z prądem wymaga odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Dlatego szkolenia sep zostały przygotowane dla osób, które rozpoczynają karierę w elektryce. Oczywiście na kurs może się zapiać każda osoba, która chce odświeżyć swoją wiedz i przypomnieć sobie zagadnienia. Zatem jak wygląda szkolenie sep?

Uprawnienia sep – dla kogo

Szkolenie sep jest wymagane przez wielu pracodawców. Firmy, które poszukują pracowników do pracy z elektryką wymagają potwierdzenia umiejętności przez pracownika. Udokumentowane umiejętności najszybciej zdobyć zapisują się na kurs sep. W wielu miastach i miasteczkach takie szklenia są orgaznizowane. Trwają zazwyczaj jeden dzień i kończą się egzaminem, po którym otrzymujemy stosowne uprawnienia. Obecnie wiele szkoleń odbywa się online, więc nie musimy wychodzić z domu, np. sep Gliwice, sep Rzeszów. Aby zapisać się na kurs wystarczy mieć skończone 18 lat.

Rodzaje szkoleń sep

Są trzy rodzaje szkoleń sep. Kurs elektryczny, czyli G1 przeznaczony jest dla osób, które zajmują się eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych. Na kursie zdobywa się wiedzę z zakresu obsługi, montażu, konserwacji i remontów dla urządzeń, które wytwarzają energię elektryczną. Kursy sep G1 są najpopularniejsze i najczęściej wybierane. Uprawnienia G2, czyli kurs energetyczny przeznaczony jest dla osób, które zajmują się eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych. Na tym kursie zdobywa się wiedzę o kotłach parowych oraz wodnych na paliwa stałe, płynne i gazowe. Dodatkowo pojawiają się takie pojęcia jak: piece przemysłowe, sprężarki, turbiny parowe i wodne, urządzenia klimatyzacji, wymienniki ciepła. Trzeci rodzaj szkolenia sep to G3, czyli kurs gazowy. Na tym kursie zdobywa się wiedzę z zakresu urządzeń do magazynowania paliw gazowych, turbin gazowych, sieci gazowych, przemysłowych odbiorników paliw gazowych.

Gdzie udać się na kurs sep

Szkolenia sep prowadzone są w wielu miastach, nie tylko wojewódzkich. Najlepiej sprawdzić sobie na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Elektryków Polskich, gdzie w danym terminie odbywają się kursy. Szkolenie sep Gliwice odbywa się w pierwszą środę każdego miesiąca dla osób, które chcą odnowić uprawnienia G1. Dodatkowo szkolenie sep gliwice odbywa się po tym jak zgłosimy się minimum jeden tydzień przed danym terminem.

Leave a comment