Skip to content Skip to footer

Na czym polega niszczenie dokumentów?

Potrzeba niszczenia dokumentów istnieje w każdej firmie. Niezależnie od faktu czy firma jest duża czy mała, prędzej czy później skompletuje niepotrzebne dokumenty, z którymi trzeba coś zrobić. Na pewno nie będzie się to nadawać do wyrzucenia bezpośredniego na śmietnik. Dobrze więc, że istnieją firmy, które przy zastosowaniu nowoczesnych metod, zajmują się niszczeniem dokumentów.

Profesjonalne niszczenie dokumentów

W dzisiejszych czasach generuje się bardzo dużo, różnego rodzaju danych. Większość z nich to dane wrażliwe, które powinny być chronione. Bez względu na to czy są to dane wygenerowane na papierze czy też zapisane na nośnikach elektronicznych, z czasami trzeba je usunąć. Profesjonalne niszczenie dokumentów pozwala na zlikwidowanie papierów, które nie są już w firmie potrzebne, nie trzeba już ich archiwizować, bądź już zostały zarchiwizowane. Pomimo tego dane te stanowią jakąś wartość i są informacją, która nie powinna wpaść w niepowołane ręce. Podpisując umowę z odpowiednią firmą, można mieć pewność, że dane dokumenty zostaną zniszczone w sposób profesjonalny.

Jak wygląda proces niszczenia dokumentów?

Po podpisaniu umowy i zaakceptowaniu wszelkich warunków firma otrzymuje specjalne pudełka, w których ma za zadanie zmagazynowanie dokumentów, podległych zniszczeniu. Pracownicy profesjonalnej firmy odbierają swoim transportem zaplombowane kontenery, a następnie plombują, bankowymi plombami, pakę samochodu, który owe dokumenty odbiera. Całkowita utylizacja odbywa się w odpowiednich miejscach, które są monitorowane. Dokumenty są niszczone za pomocą hydropulpera i gorącej wody lub Shredderem na sucho. W wyniku takich procesów z dokumentów nie pozostaje praktycznie nic. Są one pocięte na kawałki mniejsze niż 1 mm. Po czynnościach utylizacyjnych firma profesjonalna, daje specjalny certyfikat informujący o zniszczeniu dokumentów.

Po kłopocie

Dzięki specjalnym metodom, które gwarantują odpowiednie i profesjonalne firmy, zajmujące się niszczeniem dokumentów, procesy te są wykonywane przy zastosowaniu wszelkich reguł i przepisów dotyczących RODO. Podpisana umowa z taką firmą, daje 100 % gwarancję, że dokumenty zostaną profesjonalnie zutylizowane i nic nie trafi na śmietnik.Najważniejszym punktem jest zachowanie tajemnicy i ochronienie danych wrażliwych. Przy pomocy profesjonalistów, jest to w pełni możliwe. Podpisana umowa i rozpoczęta współpraca pozwoli na zaoszczędzenie czasu, pracy, pieniędzy i niepotrzebnego stresu, że źle się zabezpieczyło ważne dokumenty.

Leave a comment