Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Idąc do szkoły (nieważne na jakim etapie) większość młodych ludzi jest od razu „zmuszana” do nauki angielskiego i wybranego języka dodatkowego. Często nauka ta jest dość chaotyczna, co skutkuje szczątkową wiedzą i… stratą czasu. Tymczasem okazuje się, że – poza angielskim – istnieją jeszcze inne, ciekawe języki, które koniecznie warto poznać.

Nauka hiszpańskiego – dlaczego warto?

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że kurs hiszpańskiego może być prawdziwą przyjemnością. Język ten ma tak specyficzne i wyjątkowe brzmienie, że od razu można się w nim zakochać. Mało tego – jest to język, który od razu kojarzy się z gorącą, niepowtarzalną i namiętną atmosferą. Widać to zwłaszcza na przykładzie hiszpańskojęzycznych filmów.

Poza tym warto podkreślić, że hiszpańska literatura jest bogata w wiele interesujących pozycji, które – pod wieloma względami – zaskakują specyficznym podejściem do problematyki życia społecznego, uczuciowości, a nawet… duchowości. Warto je poznać, gdyż ucząc się ich, można dowiedzieć się czegoś więcej na temat hiszpańskiej kultury.

Potencjał gospodarczy i zawodowy

O wyjątkowości języka hiszpańskiego świadczy również to, że porozumiewa się w nim aż… 400 milionów osób i to na całym świecie. Dla porównania – z języka polskiego korzysta około 60 milionów ludzi, z czego wielu z nich to osoby należące go zagranicznych organizacji polonijnych i podobnych związków o charakterze historycznym i kulturowym.

Nietrudno dojść do wniosku, że tak duża popularność języka hiszpańskiego ma również przełożenie na własne perspektywy zawodowe. Znajomość języka z pewnością przyda się w turystyce (i to nie tylko na terytorium samej Hiszpanii). Kurs hiszpańskiego pomoże również w wielu innych branżach, to jest w transporcie, logistyce, a nawet informatyce.

Ćwiczenie umysłu

Poza tym trzeba podkreślić, korzystanie z dobrodziejstw kursów języka hiszpańskiego ma też przełożenie na zdolność umysłu do zapamiętywania. Język ten jest – z punktu widzenia Polaków – dość egzotyczny, dlatego jego opanowanie pomaga rozbudowywać swoje kreatywne zdolności.

Podsumowując, korzystanie z kursów językowych niesie ze sobą wiele zalet i to nie tylko w odniesieniu do kwestii finansowych i zawodowych. Istotne w tym wszystkim jest również i to, że w ten sposób można poznać czyjąś kulturę, sztukę i literaturę, a także tamtejsze obyczaje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Leave a comment