Skip to content Skip to footer

Jak otworzyć sklep z odzieżą używaną?

Odzież używana cieszy się coraz większą popularnością. Współcześnie noszenie rzeczy z drugiej ręki absolutnie nie jest niczym, co powinno zawstydzać. Jest wręcz na odwrót. Ze względu na to, że rośnie świadomość ekologiczna ludzi, noszenie ubrań vintage jest bardzo pożądane.

Odzież z drugiej ręki

Dlaczego ludzie wybierają odzież z drugiej ręki? Jest co najmniej kilka powodów. Mogą kupować taniej, poszukiwać ubrań wyjątkowych, na przykład od znanych marek lub domów mody, wreszcie przyczynić się do zmniejszenia konsumpcjonizmu i poprawy w szeroko rozumianej branży odzieżowej.

Dostawcy odzieży używanej współczesne mają naprawdę świetny moment dla rozwoju swojego biznesu. Dlaczego? Właśnie ze względu na bardzo duże zainteresowanie konsumentów. Ludzie poszukują ubrań z drugiej ręki, w wielu miastach powstają nowe sklepy z odzieżą używaną, które mają szansę na sukces. Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę odzieży, tak by sprzedawany towar był jak najwyższej jakości.

Dostawcy odzieży używanej

Dostawcy odzieży używanej zwykle oferują odzież sortowaną lub też niesortowaną. Ta pierwsza jest droższa, ale to właśnie wśród takich ubrań można znaleźć prawdziwe perełki, na przykład ubrania z bardzo dobrych tkanin. Ludzie poszukują szczególnie swetrów, koszul, eleganckiej odzieży biznesowej, odzieży wierzchniej.

Odzież, która nie jest sortowana, kosztuje mniej, jednak wśród takich rzeczy ciężko znaleźć coś wyjątkowo interesującego. To najczęściej odzież, która kupowana jest w bardzo dużych workach, które nigdy wcześniej nie były otwierane.

W jaką odzież zainwestować?

Decyzje dotyczące tego, w którą odzież używaną się zainwestuje, musi być dobrze przemyślana. Nie da się ukryć, że to właśnie początki biznesu związanego ze sprzedażą odzieży używanej są najważniejsze. Jeśli w swoim miejscu zamieszkania tworzy się sklep typu lumpeks, trzeba się dobrze zaprezentować.

Warto znaleźć dobrego dostawcę, a następnie kupując od niego odzież, sprawdzić, jakie rzeczy oferuje. Z jednej strony to loteria, z drugiej strony w zależności od tego, z jakich krajów pochodzi importowana odzież używana, można liczyć na lepsze lub gorsze sorty. Bez wątpienia najlepszą odzież używaną dostaniemy z krajów skandynawskich oraz Niemiec.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Leave a comment