Skip to content Skip to footer

Druk cyfrowy a druk tradycyjny

Niewielki nakład finansowy oraz ograniczone możliwości wykorzystania materiałów wpłynęły na wykorzystanie nowych metod w drukowaniu. To właśnie druk cyfrowy zmienił branżę i dał szersze możliwości przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym.

Druk cyfrowy a druk tradycyjny

Tradycyjna metoda drukowania to nie tylko wysoki koszt początkowy, ale również większe zużycie materiałów oraz długi czas pracy. To niestety wpływa na nieopłacalność metody przy niewielkich seriach. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku druku cyfrowego. Elastyczność oraz szybka realizacja zleceń to główna zaleta. Maszyny nie wymagają specjalistycznego kalibrowania i czasochłonnych czynności.

Możliwości nowych technologii

Innowacyjne rozwiązania wpływają dodatkowo na możliwości uszlachetniania druku. To nie tylko lakierowanie, ale również wydruk w macie i na pełnym połysku. Istnieje również możliwość lakierowania tylko części materiału.Druk cyfrowy to bogata paleta wyrazistych kolorów, również metalicznych. To daje szerokie możliwości i uniwersalność. Co więcej technologia umożliwia wykorzystanie dowolnego papieru, w tym folie matowe i błyszczące, co zapewnia estetyczny wydruk i dużą odporność na ścieranie.

Szybka realizacja zleceń

Druk z wykorzystaniem nowych technologii umożliwia szybką realizację zleceń. Tanio, szybko i solidnie to dziś niezwykle istotne aspekty. Wystarczy odpowiednio spersonalizowany projekt, by szybko i wygodnie wydrukować materiał.Dla klientów oczekujących szybkich efektów to dodatkowa zaleta i oczywisty zysk i korzyści dla przedsiębiorcy. Dlatego wśród wielu projektów szczególnym zainteresowaniem cieszą się etykiety, które można dowolnie modernizować i uszlachetniać.

Druk etykiet dla firm

Drukowane etykiety w sposób cyfrowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod poligraficznych. Dotyczy to szczególnie zamówień niskonakładowych, które charakteryzują się wysokim priorytetem. Niski nakład pracy oraz szerokie możliwości przeważają zdecydowanie nad tradycyjnymi metodami wydruku. Etykiety z wydruku metodą cyfrową posiadają bogatą kolorystykę, a możliwość personalizacji drobiazgów umożliwia szerokie wykorzystanie wydrukowanych materiałów.

Jeśli zatem szukasz firmy, która stworzy dla Ciebie i Twojej firmy etykiety drukowane metodą cyfrową, zapytaj o szczegóły.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

Leave a comment