Skip to content Skip to footer

Mała działalność – mały program?

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze związane jest z szeregiem ryzyk. Inwestycja środków finansowych bez gwarancji osiągnięcia zysków często odsuwa potencjalnych przedsiębiorców od pomysłu na biznes. Często barierą mentalną nie do przekroczenia jest zarządzanie działalnością – księgowością, kadrami czy podatkami. Pomocne może być zapoznanie się z pomocnymi programami do zarządzania.

Gdy księgowość przeraża

Tak na prawdę w głowie większości ludzi kiedyś pojawiła się myśl o rozpoczęciu działalności gospodarczej na własny rachunek. Ten zew wolności, wzięcie sprawy w swoje ręce jest bardzo atrakcyjny i kusi wiele osób. Niestety potencjalni przedsiębiorcy często rezygnują już na starcie bojąc się ryzyka lub formalności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Najbardziej przerażające są formalności związane z księgowością i podatkami. Aktualnie problem ten może rozwiązać ściągnięcie z Internetu dowolnego programu do zarządzania przedsiębiorstwem – programu do księgowości. Sage Symfonia demo czy enova demo oraz inne systemy tego typu dostępne są na stronach producentów i można je pobrać bez ponoszenia kosztów finansowych. Jeśli rozważa się rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej taka wersja demonstracyjna znacząco ułatwi oszacowanie możliwości a również może przekonać, że prowadzenie przedsiębiorstwa pod względem formalnym i prawnym nie jest wcale tak bardzo trudne. Szczególnie w oparciu o zdobycze nowoczesnej technologii.

Zalety korzystania z programu do zarządzania działalnością

Wykorzystywanie specjalistycznego programu do prowadzenia działalności gospodarczej ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest kontrola, zarówno nad obiegiem dokumentów jak i stała kontrola nad przepływami finansowymi, możliwość szacunku kosztów i innych działań finansowych. Po drugie zarządzanie przy pomocy programu jest dużo łatwiejsze – wiele obliczeń wykonywane jest automatycznie przez program i użytkownik nie musi myśleć nad wysokością konkretnych przelewów czy skomplikowanymi obliczeniami. W każdej chwili w przypadku rozwoju działalności gospodarczej możliwy jest zakup konkretnego modułu dla efektywnej pracy, dzięki czemu system łatwo dostosować do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Leave a comment