Skip to content Skip to footer

Rodzaje pojemników oraz skrzynek magazynowych

Każdy magazyn powinien cechować się nieskazitelnym porządkiem oraz dobrym zorganizowaniem przestrzeni. Jest to bardzo istotne, ponieważ odpowiednia organizacja wpływa nie tylko na jakość i wydajność pracy, ale także na bezpieczeństwo pracowników oraz znajdujących się w pomieszczeniu towarów. W celu zapewnienia porządku i szybkiego odnajdywania potrzebnego w danej chwili artykułu magazyn zaopatruje się w różne pojemniki i skrzynki magazynowe.

Rodzaje pojemników magazynowych

Pierwszym rodzajem pojemników magazynowych są pojemniki siatkowe. Jak sama wskazuje nazwa, pojemniki te produkowane są ze sztywnej siatki metalowej. Charakteryzują się one stosunkowo niską wagą, która wynika z zastosowania dużo lżejszej siatki. Dlatego pojemnik nawet w całości załadowany jest dużo łatwiejszy do transportowana. Pojemniki siatkowe idealnie sprawdzą się do przechowywania oraz przewożenia artykułów, które łatwo ulegają zniszczeniom. Z kolei wadą tych pojemników jest możliwość magazynowania w nich tylko takich produktów, które zmieszczą się w oczach siatki. Zatem nie możemy w nich umieszczać żadnych materiałów sypkich. Możemy wyróżnić jeszcze kosze siatkowe, jak również pojemniki blaszane.

Kosze siatkowe są bardzo podobne do pojemników siatkowych, ale posiadają znacznie mniejsze rozmiary. Natomiast pojemniki blaszane wytwarzane są z jednolitej blachy oraz bez żadnych otworów. Tak więc można w nich gromadzić materiały sypkie lub większe artykuły. W obecnych czasach bardzo często stosuje się pojemniki magazynowe składane. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ można je w każdym momencie złożyć i zaoszczędzić wiele miejsca.

Rodzaje skrzynek magazynowych

We współczesnym świecie skrzynki z tworzyw sztucznych są wykorzystywane do składowania i przechowywania towarów. Odgrywają one bardzo ważną rolę w procesie transportowania. Skrzynie magazynowe mogą być pełne bądź ażurowe. Nie się ukryć, że przezroczyste modele ułatwiają utrzymanie porządku w magazynie. Współczesny rynek oferuje również skrzynie przegrodowe oraz gniazdowe. Skrzynki przegrodowe służą do przetransportowania wód mineralnych oraz napojów alkoholowych. Dodatkowo są one wyposażone w specjalne uchwyty, dzięki którym transport tych napojów może odbyć się bez uszkodzeń. Za to skrzynie gniazdowe można układać w stosy jedna na drugiej, a tym samym wygospodarować miejsce w trakcie przechowywania pustych pojemników.

Leave a comment