Skip to content Skip to footer

Nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić na prądzie. Fotowoltaika dla firm

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr, woda czy promienie słoneczne, jest coraz częściej wykorzystywanym sposobem na uzupełnienie potrzeb energetycznych w gospodarstwach domowych. Co więcej, tego typu rozwiązania stosowane są także w przedsiębiorstwach, które zauważyły, że stosowanie nowych źródeł energii może przynieść więcej zysków, niż strat.

Fotowoltaika dla firm? Jeszcze jak! Przedsiębiorcy coraz częściej montują panele fotowoltaiczne na budynkach firmowych

Panele słoneczne można zamontować na dachu budynku, mogą być także umiejscowione na placu, o ile jest wystarczająco odsłonięty, by czerpać promienie słoneczne. fotowoltaika firmy pozwala zaoszczędzić finanse i przyczynia się do ratowania klimatu na ziemi. Energia pozyskana ze światła słonecznego ogranicza wydatki finansowe, które przedsiębiorstwo musiałoby pokryć np. w związku z wykorzystaniem prądu. Dobrym przykładem jest fotowoltaika dla firm, która pomaga ogrzać wodę w budynku, w związku z czym nie trzeba wykorzystywać dodatkowych źródeł ogrzewających.

Szybki montaż i bezobsługowa eksploatacja paneli umieszczonych na dachach. Z pewnością to przyciąga potencjalnych klientów

Kilka lub kilkanaście paneli fotowoltaicznych, rozsianych po posesji czy zainstalowanych na dachu, przyczyni się do znacznego ograniczenia konieczności dogrzewania wody za pomocą bojlerów elektrycznych zasilanych z sieci. Od momentu użytkowania fotowoltaiki energia będzie uzyskany z baterii, które gromadzą prąd pozyskiwany z promieni docierających do powierzchni paneli. Fotowoltaika firmy jest zatem ciekawym rozwiązaniem, które dodatkowo zapewnia sporą oszczędność finansową, szczególnie w długoterminowym okresie np. kilku lat.

W jakich przypadkach fotowoltaika firmy będzie mile widziana?

Sprawdzamy gdzie można umiejscowić panele fotowoltaiczne dla firmy

Czy fotowoltaika dla firm jest w ogóle opłacalna, czy jednak trzeba zainwestować w inne źródła energii? Wiele zależy od miejsca, w którym stoi budynek firmowy. Czasami biura mogą znajdować się w dużych budynkach, które należą do spółdzielni bądź prywatnych przedsiębiorstw. W takim wypadku korzystanie z fotowoltaiki będzie problematyce, gdyż wymagałoby zezwoleń i ingerencji ze strony pomysłodawcy. Problem rozwiązuje się, jeśli posiadamy własny budynek, na którym możemy samodzielnie, bądź korzystając z usług zewnętrznej firmy, zainstalować panele na dachu.

Leave a comment