Skip to content Skip to footer

Zasady co packingu

Zawsze towar dobrze i ciekawie opakowany będzie miał większe powodzenie wśród klientów niż towar opakowany nieschludnie i byle jak.
Dzisiaj bardzo często zdarza się, że w jednym sklepie spotykają się na pólkach te same towary ale są one inaczej zapakowane. Dzieje się tak ponieważ producent lub importer podpisał umowę z inną firmą copackingową.

Czym jest co packing?

Jest to przepakowywanie towarów z opakowań zbiorczych w opakowania jednostkowe. Bardzo często zdarza się tak, że do firm zajmujących się przepakowywaniem, przyjeżdżają partie towarów zapakowane w nieopisane opakowania, w opakowaniach zbiorczych lub w różnych opakowaniach. Zadaniem pracowników firmy zajmującej się przepakowywaniem jest zapakowanie produktu w ładne i estetyczne, czasami w charakterystyczne opakowanie, połączenie kilku produktów i stworzenie pakietu promocyjnego lub zafoliowanie towaru, lub też połączenie go z daną ulotką. Dopiero odpowiednio zapakowane towary zyskują na swojej urodzie i nadają się do sprzedaży dla końcowego swojego odbiorcy.

Dlaczego firma zewnętrzna?

Producenci i dystrybutorzy oraz właściciele sklepów online, coraz częściej korzystają z usług firm co packing. Dzieje się tak dlatego, że wynajęcie firmy zewnętrznej i podpisanie z nią umowy jest dzisiaj bardziej opłacalne niż posiadanie dodatkowych przestrzeni magazynowych i zatrudnianie większej ilości osób do projektowania opakowań i pakowania produktów.Dodatkowo firmy copacking świadczą dzisiaj całą serię dodatkowych usług, są bardzo elastyczne i można zrezygnować z ich usług, lub zredukować część ich usług w momentach kiedy sprzedaż jest mniejsza. Przydaje się to w szczególności wtedy kiedy dane sklepu lub producenci mają tylko sprzedaż sezonową.

Kto korzysta z copackingu?

Najczęściej z tej formy współpracy korzystają sklepy internetowe, producenci i dystrybutorzy odzieży, chemii gospodarczej, produktów kosmetycznych i farmaceutycznych. Zlecając usługę ma się pewność, że firma zewnętrzna zapakuje towary dobrze, atrakcyjnie, zajmie się ich dystrybucją i dostarczy do klienta końcowego.

Jak znaleźć solidną firmę?

Zlecając usługę przepakowywania danej firmie bazuje się na wielkim zaufaniu do niej. Wiadomo jest, że dzisiaj nikt sobie nie pozwoli w takiej branży na oszustwo ale firma może być niesolidna i może pakować towary w sposób nieestetyczny.

Dlatego bardzo istotne jest wybranie solidnego i znanego oraz sprawdzonego kontrahenta.

Leave a comment