Skip to content Skip to footer

Planujesz założyć lodziarnię? To musisz wiedzieć

Mimo że to działalność sezonowa, prowadzenie lodziarni może przynieść spore zyski. Oczywiście nie zawsze będzie się tak działo. By sprzedaż lodów rzeczywiście okazała się dochodowym biznesem, należy spełnić kilka warunków. Jakich? To wyjaśniamy w nowym artykule.

Chcesz sprzedawać lody? Stwórz dobry biznesplan

Wiosną i latem na rynku lodziarni panuje spora konkurencja. By twój przynosił biznes zyski, musisz nie tylko wyróżnić się na jej tle, ale też działać według skutecznego planu. Opracowanie biznesplanu dla lodziarni powinno obejmować przede wszystkim koszty poniesione przed jej otwarciem. Chodzi o kupno lub wynajem lokalu oraz zakup wyposażenia.

Uwzględnić musisz też koszty powtarzające się każdego miesiąca – zaopatrzenie oraz zatrudnienie pracowników. Ich wysokość uzależniona jest od wielkości firmy – liczby pracujących w niej osób oraz ilości sprzedawanych lodów. Te wartości na początku możesz oszacować na podstawie takich czynników jak popularność danej lokalizacji.

Gdzie założyć lodziarnię? Wybieramy odpowiednie miejsce

Chcąc odnieść sukces sprzedając lody, musisz spełnić kilka warunków – sprawnie zarządzać firmą, zadbać o jakość produktów w menu (na ten temat więcej powiemy za chwilę) i promocję oraz wybrać odpowiednie miejsce. Nawet najlepsze lody i świetna reklama okażą się nieskuteczne, jeśli lodziarnia będzie znajdować się nieuczęszczanym, mało atrakcyjnym miejscu.

Jakie warunki powinna spełnić lokalizacja dla lodziarni? Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie jej w miejscu często wybieranym na spacery lub inne formy rodzinnego spędzania czasu. Chodzi tu między innymi o parki i skwery, plaże, okolice obiektów sportowych lub rozrywkowych, bulwary czy deptaki.

Czynniki, o których wspomnieliśmy powyżej to jednak dopiero połowa sukcesu. Zaufania i uznania ze strony klientów nie da się osiągnąć bez zaoferowania im wysokiej jakości lodów. By mieć pewność co do tego, że sprzedajesz smaczne wyroby, do ich produkcji powinieneś używać najlepszych komponentów. Na https://siorbet.pl/produkty/komponenty/ znajdziesz szeroki wybór koncentratów, syropów do granit, baz do mrożonych jogurtów itp. Ich atutem jest nie tylko szeroki wachlarz smaków, ale też łatwość przyrządzenia.

Leave a comment