Skip to content Skip to footer

Pomysł na biznes – stoisko z lodami?

Branża gastronomiczna potrafi być naprawdę trudna, dlatego przed założeniem stoiska z lodami, warto dwa razy się zastanowić. Czy jest to dobry pomysł na biznes i jak zacząć?

Stoisko z lodami

Choć na pierwszy rzut oka stoisko z lodami nie wydaje się niczym skomplikowanym, to rozwój takiego biznesu może być trudniejszy niż przypuszczaliśmy. Jak to ogarnąć? Na pierwszym miejscu zawsze trzeba stawiać produkt. Mimo że nie jest prawdą, że dobry produkt sprzeda się sam, gdyż jest to tylko utarty slogan, jeśli zainwestujemy w dobrą reklamę, bez wątpienia osiągniemy sukces. Teraz możliwości jest naprawdę sporo. Można na przykład zdecydować się na współpracę z firmą http://siorbet.pl, która zapewnia gotowe mieszanki do lodów, sorbety, syropy, granity. Aby otworzyć budkę z lodami, niekoniecznie jest nam potrzebny własny, tajemny przepisy. Wystarczy zdecydować się na zakup produktów od wybranej firmy. Siorbet nie tylko udostępnia gotowe produkty, ale także oferuje materiały reklamowe, dlatego o nic nie trzeba się martwić. Można wziąć od nich potykacze, flagi reklamowe, mają także banery.

Firma w branży gastronomicznej

Prowadzenie firmy w branży gastronomicznej nie jest łatwe i to z kilku względów. Po pierwsze, konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego trzeba zainwestować w reklamę. Po drugie, kluczowa będzie lokalizacja naszego stoiska. W przypadku, gdy nie znajdziemy dobrego miejsca, wówczas może okazać się, że biznes będzie niewypałem. Warto ustawić swoje stoisko w ruchliwym miejscu, gdzie przebywa zarówno dużo dorosłych, jak i dzieci. Dobrą lokalizacją będzie na przykład parking przed dużą galerią handlową, plac zabaw lub ścisłe centrum miasta.

Stoisko z lodami może okazać się bardzo dobrym wyborem, jednak trzeba wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, uzbroić się w cierpliwość i nie rezygnować po pierwszych porażkach. Branża gastronomiczna może przynieść naprawdę dobre pieniądze, choć nie od razu. Decydując się na sprzedaż lodów, warto rozszerzyć działalność także o inne desery i przysmaki. Warto zdecydować się na serwowane kawy mrożonej, napojów sorbetowych, czy mrożonych jogurtów. Jeżeli będziemy mieć produkty dobrej jakości, które będą smaczne, a przy tym będą miały dobry skład, wówczas jest duża szansa na to, że klient wróci do nas ponownie.

Leave a comment