Skip to content Skip to footer

Usługi pakowania i kompletacji towarów

Jakość dostawy to obecnie jeden z najważniejszych wskaźników oceny sprzedawcy czy producenta. Konsumentów odstraszają dostawcy, którzy mają na swoim koncie wiele negatywnych opinii dotyczących jakości opakowania czy uszkodzeń w transporcie. Warto zatem zadbać o ten aspekt biznesu i zlecić usługę pakowania profesjonalistom!

Zakres działań firm w obszarze logistyczno-magazynowym

W związku z dynamicznym rozwojem branży e-commerce obecnie na rynku działa wiele firm, które świadczą usługi pakowania, kompletacji czy oznakowania niemal każdego rodzaju produktu. Zwalnia to sprzedawcę czy producenta z odpowiedzialności za jakość dostawy, obniża skalę reklamacji logistycznych i buduje pozytywny wizerunek dostawcy.Firmy, które działają w obszarze pakowania produktów zajmują się nie tylko samym pakowaniem, doborem rodzaju opakowania, ale też prawidłowym oznakowaniem asortymentu czy jego uzupełnieniem o materiały wskazane przez zleceniodawcę (ulotki, katalogi, karty gwarancyjne).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do pakowania?

Zlecając Pakowanie towarów firmie zewnętrznej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim firma taka powinna świadczyć usługi dla wielu rodzajów dostaw – również tych ponadgabarytowych, które są dla sprzedawców najbardziej problematyczne.

Prężnie działająca branża e-commerce to także wysyłki poza granicę Polski, dlatego nawiązując współpracę z firmą, która ma pakować nasze produkty warto sprawdzić, czy realizuje ona również wysyłki do innych krajów.Inne ważne elementy to: gwarancja bezpieczeństwa towarów, terminowość realizacji zleceń oraz pozytywne rekomendacje od innych sprzedających.

Jakie produkty można zlecić do pakowania?

Odpowiedź jest prosta: każdy rodzaj produktu można zlecić dziś do spakowania firmie zewnętrznej! Dostępność różnych rodzajów opakowań (pudeł kartonowych, skrzynio-palet, folii bąbelkowej i innych) pozwala zrealizować niemal każde zlecenie.Zatem jeśli zależy Ci na zredukowaniu lub całkowitym wyeliminowaniu reklamacji i skarg dotyczących dostawy oraz jeśli chcesz mieć jako sprzedawca czy producent wysoką ocenę w tym zakresie – już dziś przekaż tę cześć swojej aktywności fachowcom. Pakowanie towarów jeszcze nigdy nie było tak proste!

Leave a comment